Daňový bonus na Bývanie

07.02.2024

Informácia k zavedeniu daňového bonusu zo zvýšenia zaplatenej splátky úveru na bývanie za rok 2023


S účinnosťou od 01.01.2024 sa do zákona o dani z príjmov doplnila možnosť uplatnenia daňového zvýhodnenia zo zvýšenia zaplatenej splátky úveru na bývanie z dôvodu nárastu úroku (ďalej len "daňový bonus zo zvýšenia zaplatenej splátky"). Ministerstvo financií SR zverejnilo na svojom webovom sídle tlačovú správu POMOC S HYPOTÉKAMI [nové okno], podľa ktorej pomoc vo forme daňového bonusu zo zvýšenia zaplatenej splátky je možné uplatniť aj na tie úvery na bývanie, ktoré boli v minulosti refinancované, ak daňovník splnil stanovené podmienky.

Daňový bonus na Bývanie

Daňový bonus zo zvýšenia zaplatenej splátky za zdaňovacie obdobie 2023 môže daňovník uplatniť iba v prípade, ak neuplatní daňový bonus na zaplatené úroky podľa § 33a zákona o dani z príjmov v znení účinnom do 31.12.2023.

Z uvedeného vyplýva, že za zdaňovacie obdobie 2023 si daňovník môže vybrať, ktorý z daňových bonusov zameraných na podporu bývania si uplatní pri podaní daňového priznania k dani z príjmov fyzickej osoby alebo u zamestnávateľa v ročnom zúčtovaní preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti.


Ozvite sa mi

Navštívte nás
Agátová 4D, Bratislava, 841 02                            administratívna budova HORNEX

Zavolajte nám
+421 910 913 261

Napíšte nám                                                 afes@afes.sk

Prihláste sa k odberu noviniek

Váš text začína práve tu. Kliknite sem a môžete začať písať.

Obrázky poskytol Pexels
Vytvorené službou Webnode Cookies
Vytvorte si webové stránky zdarma!